Pacienti italian me koronavirus falenderon ekipin e mjekëve shqiptarë që i shërbyen në Brescia

Një pacient italian ka falenderuar 2 anëtarët e ekipit shëndetësor shqiptar që kanë shkuar nga Shqipëria në Itali për të shërbyer dhe ndihmuar në luftën kundër COVID-19.

Përmes një videoje, Ermes Nassini nga një provincë e Brescias i ka shprehur mirënjohje dhe vlerësim Suelës dhe Eduardit për përkushtimin e dhënë ndaj tij.

“Dua të falenderoj Suelën dhe Eduardin për profesionalizmin dhe humanitetin. Faleminderit shumë”, dëgjohet të thotë Nassini mes lotëve. 

Mjekët shqiptarë gjithashtu e kanë falenderuar atë për fjalët e bukura dhe mirënjohjen e ofruar, ndërsa i kanë uruar të dalë sa më shpejt nga ambientet e spitalit dhe të zotërojë shëndet të plotë.

Kujtojmë se stafi mjekësor shqiptar I përbërë nga 20 infermierë dhe 10 mjekë ndodhen në Itali për të ndihmuar vendin për shkak të pandemisë së shkaktuar nga koronavirusi.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • meri: 06/04/2020 14:31

    Emocionante....,sherim te shpejte e jete te gjate Zoterise,dhe pune te mbare e shendet Vellezerve tan.

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Militantët e opozitës gjuajnë me molotovë drejt bashkisë, rrezikohet jeta e një polici

VIDEO/ Militantët e opozitës gjuajnë me molotovë drejt bashkisë, rrezikohet jeta e një polici