Paguan 1.2 milionë euro, Metz në Francë 'i jep duart' Xhuliano Skukës

Paguan 1.2 milionë euro, Metz në Francë 'i jep duart' Xhuliano Skukës

Xhuliano Skuka

Metz në Francë është pranë promovimit në Ligue 1. Në këtë ekip prej pesë muajsh është bën pjesë edhe Xhuliano Skuka. Ish-sulmuesi u largua në janar nga Partizani, me francezët që paguan 1.2 milionë euro. Me vetëm 68 minuta të ndara në 10 paraqitje dhe një gol me rezervat e Metz, Skuka është pranë largimit nga ekipi.

Trajneri Laszlo Boloni nuk i ka kërkuar shërbimet e shqiptarit prej disa ndeshjeve, teksa nuk bën pjesë në listën e të dëmtuarve. "Socios-Metz" bën me dije se shqiptari do bëjë gati "valixhet" në verë, duke mos u konsideruar në ekip. Duket se forma fizike dhe kalimi nga Superliga në Francë ka bërë që sulmuesi i Kombëtares mos përshtatet si duhet me ekipin e ri.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vdekja e ish-Presidentit Napolitano, Veliaj mesazh në Librin e Ngushëllimeve: Mik dhe mbështetës i përhershëm i integrimit të Shqipërisë në BE

Vdekja e ish-Presidentit Napolitano, Veliaj mesazh në Librin e Ngushëllimeve: Mik dhe mbështetës i përhershëm i integrimit të Shqipërisë në BE