‘Pak janë si Muçi’, Cungu në Report Tv për transferimin e sulmuesit: Pas Besiktas e pret Seria A ose Premier League

 

Muçi me kalimin te Besiktas është bërë lojtari i tretë më I shtrenjtë shqiptar në merkato pas Marash Kumbullës dhe Kristjan Asllanit.

“Një lojtar të cilit cilësitë nuk i kanë munguar asnjëherë të vetme. Hap pas hapi është nga lojtarët e pakët që është larguar nga kampionati shqiptar dhe ka treguar veten. Madje duke u ngjitur më lart në karrierën e tij sepse po shohim shumë lojtarë që largohen dhe kthehen pas 6 muajve. Muçi ka treguar një nivel tjetër, ka treguar vendosmëri tjetër, seriozitet tjetër dhe këmbëngulje tjetër. Jam i bindur se do bëjë shumë mirë te Besiktasi dhe shumë shpejt ta shohim të një kampionat tjetër si Seria A ndonëse ideale do ishte në Premier League,”-u shpreh Armando Cungu për Report TV.


Lajmi kryesor:

Besiktas zyrtarizon Ernest Muçin, zbulohet shifra dhe paga e 22-vjeçarit! Feston edhe Tirana


Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë