Pakti për Reformën Zgjedhore, Rama i del në mbrojtje rivalit: Ja përse nuk ka humbur Lulzim Basha

TIRANE-Kryeministri Edi Rama është kundër zërave që e cilësojnë marrëveshjen për Reformën Zgjedhore si humbje për Lulzim Bashën. Edi Rama thotë se rivali i tij nuk ka hequr dorë nga asnjë kauzë, pasi ato ishin imagjinare.

"Padyshim që s'jam dakord me ata që thonë se marrëveshja e re me LB ishte një humbje për të,se gjoja hoqi dorë nga kauza dhe nuk fitoi asgjë! Jo,sepse kauza ishte imagjinare, kurse marrëveshja është konkrete - pas djegies së kohës,mandateve,bashkive është një rikthim në realitetPor marrëveshja e re ka edhe anën tjetër pozitive, që konfirmon se humbja e PD në 2017 s'kishte lidhje me marrëveshjen e parë dhe as me integritetin e zgjedhjeve, përderisa administrimi zgjedhor ekzistues mbeti kusht i panegociueshëm i LBPD, edhe në zhgjëndrrën pa qeveri teknike" shkruan Edi Rama.

d.ba.//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të bëhen testime masive në popullatë për koronavirusin?

Komento

Komente

 • free: 07/06/2020 11:39

  Po ka vend ne tepsi edhe per bashen e berishen.

  Përgjigju
 • Liri: 07/06/2020 09:46

  Po te mbrojti Rama dmth qe vertet Lulzimi ka humbur shume.

  Përgjigju
 • UKU MOMLIT: 06/06/2020 16:21

  Kryeministri jone hallemadh nuk di nga tja mbaje:salilikebaxhellenlulin i do [email protected],por edhe ALEANCEN EUROATLLANTIKE e ka frike pafundsisht dhe qartesisht parashikon sterkembshin Ligjor qe do ta plandose pertoke njehere e mire ate personalisht dhe tere grehinen korruptive shqiptare. Sinqerisht per te ardhur keq ne veshtrimin human por goditja e PAMESHIRME e korrupsionit shteterore shqiptar ESHTE RRUGA E VETME NEPER TE CILEN PO ÇEDOHET PER NJE SHQIPERI DEMOKRATIKE.

  Përgjigju
  • Jon: 07/06/2020 09:48

   Per ta luftuar korrupsionin duhet ta jape lejen paria. Paria nuk e jep pa marre ndonje gsranci mosndeshkimi prandaj mos shpreso kot.×

Lajmi i fundit

John

Covid, në Rusi raportohen më shumë se 10 mijë vdekje nga infeksioni