POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pakujdesia/ Një minator gjen vdekjen nga shpërthimi i minave në Bulqizë

Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur sot në Bulqizë, ku një minator me detyrën e zjarrmëtarit, si rezultat i pakujdesisë në procesin e shpimit dhe në një zonë ku duhet të avanconte, ka gjetur vdekjen menjëhershme nga plasja e minave.

Viktima është Angjelosh Shahini, 52-vjeç.

Lexo edhe:

Pak ditë më parë, një tjetër minator, me të njëjtën detyrë kishte ndërruar jetën në një minierë të Klosit, po si pasojë e shpërthimit të një mine.

Komento