POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

'Pamë tmerr me sy! Gjak kudo, njerëzit vraponin'/'Turisti dixhital' i shkruan Berishës për ngjarjen te disko 'Havana'

"Pamë tmerr me sy! Gjak kudo dhe njerëzit që vraponin"! Ky është mesazhi që ka publikuar ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook, duke iu referuar denoncimit të "turistit dixhital" i cili pretendon se ka qenë dëshmitar në vendin e ngjarjes. 

Ndodheshim në Havana klub në Dhërmi ku nje sherr banal mes të “fortëve” degjeneroi me të shtëna armësh dhe njerëz të plagosur. Kemi  parë tmerr me sy! Gjak kudo dhe njerëz që vraponin kudo. Ka zgjatur më shumë se 10 minuta dhe ngjante me një akt terrorist. Nuk kishim ku fusnim kokën për shkak të ambjentit të hapur. Ka pasur më shumë se 5 të shtëna dhe strukeshim ku të kishim mundësi madje duke shtypur dhe njëri tjetrin. Policia jonë mediokre erdhi 10 minuta pasi kishte mbaruar çdo gjë në këmbë dhe ambulanca pas gjysmë ore. Dhe ka pasur të plagosur. Në lokal askush s’bëri kontroll fizik dhe asnjë lloj pyetje perveçse a keni rezervuar? Këto janë pushimet tona të sigurta dhe me kujtime të bukura. Kjo  është policia dhe shteti që duam. 

Mesazhi i publikuar nga ish-kryeministri Sali Berisha

l.q./d.ba.
Komento

Komente

  • Sifi: 08/07/2018 12:43

    Doktori ndjell vetem gjak , se i eshte ber simbol i politikes dhe karakterit te tij . Turistet digjital jane mashtrues per cdo gje . Ngjarja eshte e vertete , ka pasur te shtena dhe panik ,dhe kjo eshte e llogjikshme ,por fal zotit nuk ka pas as viktima dhe as gjak, sic ndjell doktori . Policia ka kap te dyshuarin ,dhe do te pergjigjet penalisht

    Përgjigju
    • kafe e hidhur: 08/07/2018 14:12

      o sifi mos u mer me sb po cfare tregohet,dhe ato qe tregohen vijne nga shum burime.targa sb thjesht sa i ben te paragjykohen.fakti qe ti vete ne feste e te duket vetja bgadat eshte te vesh duart ne koke.problemi eshte si te parandalohen ,jo u kap apo su kap autori.si ka mundesi qe aksesi te armet eshte kaq i lehte.si ka mundesi qe futen vend e pavend me arme ne brez.me cfare te drejte do i riftosh turistat e huaj te rivijne prap ne shqiperi..kapen me armembajtje pa leje e dalin me dy tre muaj a me pak burg..sb ska nevoje per komente se ia dim vlerat,tash eshte dhe plak ,po atje ku duhet ngrit zeri sduhet pare njeri ne sy ne flet sb apo edi rama.boll me tifozerira.po ske rend publik ca turizmi do zhvillosh????