POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Ja pallati 2 mln euro që iu sekuestrua 'Kumbarit' të Shkodrës që u arrestua mbrëmë ( VIDEO-FOTO)

Mbrëmjen e djeshme policia e Shkodrës arrestoi 44-vjeçarin Bardhok Pllanaj. Ai akuzohet për “Pastrim parash”, “Falsifikim dokumentesh” dhe “Ndërtim pa leje”, ndërsa cilësohet si “Kumbari” i Shkodrës. Pllanaj dyshohet se ka ndërtuar një pallat 10-katësh me para nga burime kriminale dhe pa leje ndërtimi. Report Tv sjell pamjet e pallatit që ka ndërtuar Bardhok Pllanaj në lagjen ‘Rus’, që kap vlerën e 2 milionë eurove.

Por kush është Bardhok Pllanaj?
Ai është një personazh i njohur për policinë pasi 4 vite më parë është arrestuar edhe për trafik droge. Bardhok Pllanaj njihet si njeriu që trazoi politikën dhe policinë disa vite më parë pasi rezultoi se kishte lidhje me ish-deputetin Mark Frroku (lexo këtu).

d.ba./b.ha.
Komento

Komente

 • Bepi: 05/12/2018 05:48

  Pse mor vlla ni trafikant droget si thoni ju nuk asht bisnesmen?

  Përgjigju
 • Proka: 04/12/2018 20:42

  Ngadale e sigurte kriminelet ne Shqiperi po bashkepunojne me policine,po ja futin nga mbrapa shokeve te vet.

  Përgjigju
 • Bishti: 04/12/2018 18:31

  Nuk është çudi pasi ky është shoku I jozefina topallit pastaj u be I Mark frroku dhe tani vonë shumë shok me kryetarin e ri të PD Shkodër Amulin.

  Përgjigju
 • Fraiku: 04/12/2018 11:34

  Mos e perdorni me termin biznesmen per keta. Thoni u arestua nje trafiksnt qe hiqej si biznesmen.

  Përgjigju
  • shkodrani: 04/12/2018 19:29

   o behar po prince of lake kush esht???

  • Behari jam.....: 04/12/2018 18:27

   Ça trafikanti eshte ky??!! Ky akoma do ti kete neper shtepi maskat qe perdorte per te grabitur njerezit!! Po "Princ of Lake" kur e ka rradhen??!

  • Arben Metani: 04/12/2018 18:24

   Bravo! Na hapen barkun keta gazetaret me termin "biznesmen"

  • Shkoder: 04/12/2018 12:20

   Fiksss, çdo trafikant qe kapet apo qe bahet pjese e kronikes na e paraqesin si biznesmen..