Pamjet me dron, rrënojat e helikopterit ku udhëtonte presidenti iranian

Në këto pamje me dron të shpërndara nga media shtetërore iraniane tregojnë rrënojat e helikopterit me të cilin po udhëtonte presidenti iranian Raisi.

Siç shihet edhe në pamje, helikopteri i rrëzuar është bërë copë-copë dhe fatkeqësisht presidenti iranian, ministri i Jashtëm dhe personat e tjerë që ishin në bord humbën jetën.

Në pamje shihet ‘bishti’ i helikopterit pranë një toke të djegur ku u rrëzua helikopteri në provincën e Azerbajxhanit Lindor.

Pamjet e marra nga mediat iraniane të hënën treguan helikopterin në vendin e rrëzimit në një shpat mali. 


Lajmi kryesor:

Presidenti iranian Ebrahim Raisi humb jetën pas rrëzimit të helikopterit, nesër ceremonia mortore! 5 ditë zie në Iran


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Ukrainë-Rusi, mbështetje për integritetin e Ukrainës nga samiti zviceran! Sot Stoltenberg në Shtëpinë e Bardhë

Ukrainë-Rusi, mbështetje për integritetin e Ukrainës nga samiti zviceran! Sot Stoltenberg në Shtëpinë e Bardhë