Panairi i Librit, Rama: Interes i lartë për leximin

Panairi i Librit, Rama: Interes i lartë për leximin

Në ditën e dytë të Panairit të Librit në Pallatin e Kongreseve, kryeministri Edi Rama ka ndarë pamje të interes të lartë të treguar nga të rinjtë për leximin.

Në një video të postuar në rrjetin social Facebook, kreu i qeverisë e vlerëson një atmosferë të bukur dhe kënaqësi të shohësh kaq shumë interes në “këtë organizim vlerash dhe promovimi të leximit”, siç ai thekson.

“Atmosferë e bukur në hyrje të Panairit të Librit. Kënaqësi të shohësh kaq shumë interes në këtë organizim vlerash dhe promovimi të leximit”, shkruan Rama.

Panairi i Librit do të qëndrojë i hapur deri më 19 nëntor.

 

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

Në kërkim nga Interpoli, arrestohet shtetasi serb në Kosovë

Në kërkim nga Interpoli, arrestohet shtetasi serb në Kosovë