Panik dhe frikë për klubin e La Ligas, avioni bën ulje emergjente! Një nga motorët jashtë funksionit

Panik dhe frikë për klubin e La Ligas, avioni bën ulje emergjente! Një nga motorët jashtë funksionit

Lojtarët e Cadiz

SPANJË - Klubi i La Ligas spanjolle të futbollit, Cadiz do të udhëtonte për në El Salvador për të marrë pjesë në një ndeshje futbolli dhe inaugurimin e një stadiumi këtë javë, por udhëtimi i tyre është anuluar pasi avioni që i transportonte u detyrua të bënte një ulje emergjente.

Cadiz do të merrte pjesë në zbulimin e një statuje të lojtarit legjendar Jorge Magico Gonzalez këtë javë dhe më pas do të merrte pjesë në një miqësore me ekipin kombëtar të El Salvadorit të enjten.

Megjithatë, sipas AS, vetëm pak minuta pasi fluturimi ‘charter’ u ngrit nga aeroporti në Jerez de la Frontera, avioni u detyrua të bënte një ulje emergjente në aeroportin e Sevillas për shkak të një defekti mekanik që nënkuptonte se një nga motorët nuk po funksiononte.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

16 ndeshjet e Sylvinho në pankinën kuq e zi, nga debutimi me humbje tek kualifikimi historik dhe pika e marrë në Euro 2024

16 ndeshjet e Sylvinho në pankinën kuq e zi, nga debutimi me humbje tek kualifikimi historik dhe pika e marrë në Euro 2024