Panik në La Liga, gjakoset gjyqtarja anësore në Betis - Bilbao! Dërgohet në spital

Panik në La Liga, gjakoset gjyqtarja anësore në Betis - Bilbao! Dërgohet në spital

Guadalupe Porras duke u mjekuar

Betis fitoi 3-1 kundër Athletic Bilbao në Sevilla, sfidë kjo e vlefshme për javën e 26-të në La Liga.

Guadalupe Porras ishte protagonistja e një momenti të tmerrshëm gjatë ndeshjes. Gjyqtarja anësore u përplas me një kamera televizive kur u kthye në qendër të fushës pasi vërtetoi golin e Chimy Avila në minutën e 13-të të sfidës.

Fillimisht nuk dihej se çfarë kishte ndodhur kur Guadalupe u pa e shtrirë në tokë. Ngjarja bëri që ndeshja të ndalej pasi Porras ishte e gjakosur.

Guadalupe u trajtua nga shërbimet mjekësore të Betisit dhe më në fund u desh të zëvendësohej pasi nuk mundi të vazhdonte. Arbitri i katërt, Holgueras Castellanos, duhej të merrte përsipër vijën anësore ndërsa Guadalupe Porras u largua me barelë për t’u dërguar në spital dhe për t’u trajtuar për lëndimin e saj në kokë.

Më pas zyrtarët e ndeshjes njoftuan dy skuadrat që ndeshja do vijonte dhe në vijën anësore do ishte arbitri i katërt.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit

VIDEO/ Gëzimi i deputetëve të parlamentit iranian pas sulmit drejt Izraelit