Paqe në Gjermani, City kalon Bayernin dhe gjen Real Madridin në Ligën e Kampioneve (VIDEO)

Paqe në Gjermani, City kalon Bayernin dhe gjen Real Madridin në Ligën e Kampioneve (VIDEO)

Festa e Haaland

Në "Allianz Arena", Bayern Munich dhe Manchester City barazuan 1-1 në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Champions League. Falë fitores 3-0 në ndeshjen e parë, City kalon më tej dhe gjen në gjysmëfinale Real Madridin. Ndeshja nisi me ritëm, teksa Haaland humbi penalltinë në të 38 minutë. Haaland nuk gaboi në të 57 minutë, kur pas asistit të De Bruyne shënoi për 0-1. Në të 83 minutë Kimmich vendosi ekuilibrat për 1-1. Bavarezët dështojnë edhe me Tuchel në stol, teksa në 9 maj City luan gjysmëfinalen e parë me Real Madrid.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Interi kalon Benficën dhe 'fluturon' në gjysmëfinalet e Championsit, City barazon me Bayern! 8 gola në dy ndeshje


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar viziton Kievin dhe takohet me Zelensky

Sekretari i Mbrojtjes së Mbretërisë së Bashkuar viziton Kievin dhe takohet me Zelensky