Paqe në Gjermani, City kalon Bayernin dhe gjen Real Madridin në Ligën e Kampioneve (VIDEO)

Festa e Haaland

Në "Allianz Arena", Bayern Munich dhe Manchester City barazuan 1-1 në ndeshjen e kthimit çerekfinale në Champions League. Falë fitores 3-0 në ndeshjen e parë, City kalon më tej dhe gjen në gjysmëfinale Real Madridin. Ndeshja nisi me ritëm, teksa Haaland humbi penalltinë në të 38 minutë. Haaland nuk gaboi në të 57 minutë, kur pas asistit të De Bruyne shënoi për 0-1. Në të 83 minutë Kimmich vendosi ekuilibrat për 1-1. Bavarezët dështojnë edhe me Tuchel në stol, teksa në 9 maj City luan gjysmëfinalen e parë me Real Madrid.

GOLAT/ Interi kalon Benficën dhe 'fluturon' në gjysmëfinalet e Championsit, City barazon me Bayern! 8 gola në dy ndeshje

Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?