Paratë e konfiskuara nga krimi do u jepen policëve për orët shtesë! Gledis Nano urdhër drejtorëve të qarqeve: Përpiloni listat, kush s'është paguar

Gledis Nano, drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit

Ndryshe nga Drejtorët e tjerë të Policisë së Shtetit që urdhrat e parë kanë qenë për ndryshimin e drejtuesve të policisë dhe shpalljen e luftës ndaj krimit, Gledis Nano ka shfaqur një tjetër anë, atë të vlerësimit të punës së efektivëve të policisë. Vendimi i parë në krye të Policisë së Shtetit i Gledis Nanos është t'u paguajë detyrimin e prapambetur financiar të gjithë efektivëve të policisë në të gjithë vendin, për orët shtesë që kanë mbetur pa paguar përgjatë viteve.

Nano i ka dhënë urdhër të 12 drejtorive të qarqeve të llogarisin të gjithë detyrimin financiar që Drejtoria e Policisë u ka punonjësve të saj duke mos u paguar orët jashtë orarit.

Këto para shtesë do të paguhen nga fondet e policisë por edhe nga paratë e konfiskuara nga krimi. Nga 12 drejtori të qarqeve të policisë, 4 prej tyre i kanë dorëzuar listën e punonjësve të tyre  në Financën Qendrore të Policisë, ndërsa të tjerat janë ende në proces të përpilimit të listave.

Nuk ka një afat final se kur duhet dorëzuar listat e punonjësve që nuk kanë marrë pagat e tyre për orët shtesë, por pritet që proces të përfundojnë brenda 2021.

Më 7 tetor 2021, Gledis Nano mori zyrtarisht detyrën si Drejtori i Përgjithshëm, pas dorëheqjes së Ardi Veliut.

 

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A ju duket e drejtë që studentët e pavaksinuar të frekuentojnë auditorët duke rrezikuar shëndetin e të tjerëve?

Komento

Komente

 • Mikel: 16/10/2021 21:45

  Nuk shperndahen parate e konfiskuara per paga o Zoteri. Lexo ligjin per pastrimin e parave. E sigurte qe nuk do e nxirni si koment

  Përgjigju
 • Dante: 15/10/2021 16:27

  Parate Tu jepen policave qe Kane punuar ( jashte orarit) sepse kane harruar familjet e tyre .Te ndahen ne menyre me te mire jo me miq e shoke Nqse ndahen ne menyre Te rregullt bravo Drejtori qe mendon per policat qe punojne jashte orarit

  Përgjigju
 • Maria: 15/10/2021 11:37

  Parate e krimit te mos shperndahet prap te kriminelet. Parat e krimit duhet te jepen familjeve ne nevoje

  Përgjigju
 • Arber: 15/10/2021 09:47

  Gjithe trupa policore te paguhet per ate qe i takon dhe nje ndjese per faktin qe nuk i kane marre deri me tash . Me pas sipas rezultateve te shperblehet cdo punonjes policie duke kaluar ne raporte vleresimi periodike . Kush lufton krimine ka hak te paguhet dhe shume mire , bile edhe te shperblehet ,ashtu si duhet te ndeshkohet rende cdo punonjes policie qe abuzon me detyren apo eshte i pa afte .

  Përgjigju
 • Orient: 15/10/2021 09:24

  Bravo gledis vendimi me i sakte dhe veprimi i duhur qe eshte bere ndonjhere ne policine e shtetit qe askush nuk e ka bere me pare kte gje...

  Përgjigju
 • Mozi: 15/10/2021 08:05

  Mbajeni fjalen per policet dhe kaloni dhe pak nga garda, Se smerr as ore jashte orari as ore nate, as dieta ka 6 muaj dhe lodhen me shume se policia, Dhe sflitet kurre per te!!! Po lerini perallat dhe endrrat me gjelle pasanikesh.

  Përgjigju
 • Velo: 15/10/2021 06:47

  Leke nga krimi ne dore, leke nga shteti, leke nga biznesi, tani dhe leke nga keto te konfiskimeve, ku do i coni mor vlla. Bej dhe nje liste per biftek Nusreti, mbase ke no i rruge Dubai me Ben telekomin.

  Përgjigju
 • Shqip: 15/10/2021 06:20

  Mashalla jemi, ne kete dynja te zones tone s'behet kurre ajo qe duhet bere,per kategorit e krahut te punes qe nuk arrin as te ken ushqimin e nevojshem per te perballuar punen nuk flitet kurre,policat nuk kan pune ku harxhohen forca, pastaj atje ku duhen nuk jane kurre,per leket e konfiskume kot e keni sepse ka per te vazhduar historija vjeter,do haj gjykatesi,avokati dhe ça ka perqark qe sdalin ne skene, per oret e policave do ngelin vetem shpresat

  Përgjigju
 • O riku: 15/10/2021 00:02

  LERE PROPAGANDEN. POR JEPI POLICVE LEKET E USHQIMIT QE NGA 2007 QE SI MARIN, SI DHE IMPLENTO NE RROGE PAGESEN PER GRADAT E REJA QE JAN MIRATUAR QE NE 2019 INSPEKTOR I PARE DHE INSPEKTORBU I DYTE ME VENDIM PARLAMENTI.

  Përgjigju
 • Trnakop Kacija: 14/10/2021 23:05

  Ketij far “Shefi” duhet dikush me ja ngreh veshet pas kesaj deklarate - nuk vendos ky karkalec per ato mjete.

  Përgjigju
 • Alb: 14/10/2021 22:06

  Keta policat tw ne gjithmon dalin tw privilegjuar a thuaj ti se kan dhe ndonje nam te mir.

  Përgjigju
 • Selita: 14/10/2021 21:21

  Drejtor nano Po pat shef qe lu me dy porta ne shqipri esht shefi I lezhes nik nikolli Ai ne nje krah ban sikur po ban pun e shtetit E krah tjeter asht i implikum nekrim e ne perqinjet hashashit

  Përgjigju
 • Elbasani: 14/10/2021 21:05

  Kendej nga elbasani mo i jep se bajn lek me thas duke shit mall e kan drogu gjith qytetin

  Përgjigju
  • tur llana: 15/10/2021 00:20

   ahaha dhe kendej nga durresi njesoj ashte, shefi tur shira qysh e mer drogen te bananet ne port e nxjerr direkt pazarit,ashte bo miliarder

 • Erion: 14/10/2021 20:11

  Me se e duhur, te pakten tejene te motivuar. Ka plot police te sakte qe kane bere ore te zgjatura pa marre asgje.

  Përgjigju
 • Avokati: 14/10/2021 19:39

  Ide e mrekullueshme. Nuk ka nevoje te vrasesh mendjen si t'i japesh ryshfet policit. Tani e merr vete.

  Përgjigju
  • Ilirjan: 14/10/2021 22:39

   Ti jepen policeve dhe hallall, por, mesa kuptoj une ato para a nuk sekuestrohen per llogari te shtetit? Dhe e dyta,do te ishte me vend qe te shprehej qeveria dhe jo drejtori i sapoemeruar.Nese thote keshtu edhe ai I doganave... psh? Nuk kane kujdes ne keto... "vogelsira".

  • Polici: 14/10/2021 21:56

   Ti zoteri mqs qenke i preokupuar zbato ligjin dhe ske frike askend. Por ju pelqen vetja dhe e ka fajin policia pastaj

  • albfire: 14/10/2021 20:18

   Shpresoj te mos jesh avokat me te vertet.

 • Max: 14/10/2021 18:07

  Po policeve dhe shqiptarit ne pergjithesi sa do me i dhen nuk do i mjaftojne

  Përgjigju
  • Mergimtari: 15/10/2021 09:11

   Me gjithe shpresen per permiresimin e punes se policise se shtetit degjojme populizma te kesaj natyre.Parat e konfiskuar nuk jane prone e Drejtorise te Policise.Ato futen ne arken e shtetit dhe shperndarja behet me ligj.Vetem po qe se policia vendos veton.

  • Mucho: 15/10/2021 09:08

   Policia e shtetit si kompany private. Do na marin prona heres tjeter kur te kerkoj e rritje rroge. Parate I kane mese te merituara por Jo keshtu dhe kaq hapur. Kjo qe flasim eshte policia e shtetit dhe jo e drejtorit. Flm×

Lajmi i fundit

John

Skoci/ 16- vjeçari akuzohet për goditje me thikë në stacionin hekurudhor ndaj një të mituri 14- vjeçar