Partizani 'hakmerret' kundër Kastriotit, kthehet te fitorja pas 5 ndeshjesh! 3 pikë edhe për Vllazninë

Partizani është rikthyer te fitoret pas 5 ndeshjesh në Superligë, pasi sot ka mposhtur me dy gola në minutat e fundit Kastriotin. Fitorja 2-0 erdhi falë Tedi Carës dhe Jasir Asanit. Kjo ishte edhe një lloj hakmarrje, pasi Kastrioti i shkaktoi humbje Partizanit në javën e parë.Jan

Në ndeshjet e tjera Vllaznia mori një fitore 0-1 me vështirësi kundër Apolonisë, Laçi mposhti mposhti 2-0 Bylisit, ndërsa Teuta kaloi kaloi jo pa probleme 1-3 Skënderbeun. Golat për durrsakët u realizuan nga dy-ish të korçarëve si Bregu dhe Krasniqi, ndërsa nuk mungoi as Emiliano Vila.

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com

Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale