Partizani humbet në Austri, i jep
lamtumirën Champions League-s

Partizani humbet në Austri, i jep<br />lamtumirën Champions League-s
Partizani eliminohet nga Champions League. Kryeqytetasit e kanë humbur edhe ndeshjen e kthimit ndaj Salzburg.

Kampionet e Austrisë e kanë fituar edhe ndeshjen në shtëpinë e tyre 2-0 dhe me një rezultat të përgjithshëm 3-0 kalojnë më tej në Champions. Partizani ka bërë lojë të mirë dhe ka rezistuar deri në minutën e 76 kur ka pësuar golin e parë nga Soriano. Në minutën e 81-të Salzburg shënon edhe golin e dytë me Vanderson.

Megjithatë aventura e Partizanit në Europë nuk ka përfunduar pasi kryeqytetasit do luajnë në fazën play-off të Europa League ku kundërshtarin do e mësojnë të premten.

Si ju duk protesta e opozitës?

×

Lufta Rusi-Ukrainë/ Moska sulmon anijet në portin Odessa, 1 person i vdekur! Ushtria ruse hyn në qytetin Toretsk