Pas Asllanit Inter kërkon një tjetër futbollist të kombëtares shqiptare, por Roma refuzon për Kumbullën

Pas Asllanit Inter kërkon një tjetër futbollist të kombëtares shqiptare, por Roma refuzon për Kumbullën

Futbollisti shqiptar Marash Kumbulla

Inter nuk e ka ndërmend të ndalet vetëm me afrimin e Kristjan Asllanit në skuadër, pasi zikaltërit janë kthye të tentojnë për një tjetër shqiptar si Marash Kumbulla, i cili ishte qëllim në verën e 2020 por atëherë ishte e pamundur.

Sipas ‘tuttomercatoweb’ drejtuesit zikaltër e shohin shqiptarin e Romës si një mundësi në mbrojtje duke qenë se Skriniar është thuajse i larguar drejt Paris SG, ndërsa kësaj rruge është edhe De Vrij. Për rrjedhojë Interit i duhen të paktën 2 qendëmbrojtës duke parë që edhe Rranochia nuk është më.

Gjithsesi Roma nuk dëshiron të shesë te Interi duke qenë se largimi i Mkihtaryan me parametra zero te zikaltërit ka krijuar pakënaqësi. Për më tepër Marash Kumbulla peshon 20 milionë euro në bilancet e Romës.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vizita e Presidentit Begaj në Kosovë, si i vlerësoni mesazhet dhe takimet që zhvilloi?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Pse 'sandinisti Meta' harroi Kirgistanin si 'revolucion antiamerikan'?

Ylli Pata: Pse 'sandinisti Meta' harroi Kirgistanin si 'revolucion antiamerikan'?