Pas Berishës, edhe Kryemadhi e ka me Cavaleren: Merr 26 mijë euro dhe vjen 3 herë në muaj! Janë paratë e Shqipërisë

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi

TIRANË- Opozita ka filluar një sulm të orkestruar kundër shefes së Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit Genoveva Calavera. Pas ish- kryeministrit Sali Berisha, tanimë edhe kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e cila është "kapur" me rrogën e saj.

Kryemadhi u shpreh se shefja e ONM-së merr 26 mijë euro dhe vjen vetëm 1 herë në 3 muaj, ndërkohë që paguhet nga buxheti që është planifikuar për t’ia dhënë Shqipërisë.

"Calavera merr 26 mijë euro dhe vjen njëherë në 3 muaj këtu.Ajo paguhet si pjesë e ONM-së me një pagë shumë të madhe dhe paguhet te buxheti që është plabnifikuar për t’ia dhënë Shqipërisë”, tha Kryemadhi në Vizion Plus.

Më herët ishte ish- kryeministri Sali Berisha i cili pak ditë më parë referuar një artikulli të publikuar nga 'New Europe' ku shkruhet se Calavera- si bashkëpunëtore e kryeministrit Edi Rama i ka kërkuar Komisionit të Venecias të mos shqyrtojë Kodin Zgjedhor, edhe pse kjo kërkesë nuk iu mor parasysh. Nisur nga kjo, ish-kryeministri duke cilësuar "ndrikull", thotë se ajo duhet të largohet nga detyra dhe BE-ja duhet të nisë hetimet për lidhjet e saj me kryeministrin Rama. Lidhur me këtë reagoi edhe Komisoneri për Zgjerimin, Olivér Várhelyi i cili i hodhi poshtë këto akuza duke theksuar se beson te bashkëpunëtorët e tij. 

B.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento

Komente

 • Goni: 23/12/2020 07:57

  O PLEHRE ORDINERE,,,TE HA MERAKU TY MOJ SHARRABAJGE E LESHIT TE LIKES PER LEKET E SHQIPETAREVE,,,,,CALAVEREN E PAGUAN KE,,NUK E PAGUAN SHQIPERIA,,,TI NA TREGO PSE I VODHE SHQIPTARET BASHKE ME BURRIN TEND...SHQIPTAREY JU DUAN JUVE NE BURG BASHKE ME BANDEN TUAJ NE LSI...

  Përgjigju
 • Lulzim Mehmeti: 22/12/2020 18:03

  Jo

  Përgjigju
 • Like: 22/12/2020 08:10

  I meriton populli shqiptare keta deputet sepse i gjithe niveli ashtu eshte. Keta deputete jane pasqyra e popullit. Dhe mire tja bejne qumeshtit e nenes tju nxjerrin keta deputet injorante

  Përgjigju
 • tosi: 22/12/2020 06:59

  Kjo Nafije Fallxhorja e leshitlikes , doktoresha horoskopike leshelike qe u zhgerrye pa pike turpi rrugeve te Tiranes per te mbrojtur gerdallen bordello 87 vjecare ne diten e saj me te zeze sa tregojne sondazhet me 0.01% perkrahje deklaroi se do kandidoj ne Elbasan se i kam nje borxh. Ne fakt i ka nje borxh Elbasanit se ne nje takim elektoral ne zgjedhjet e 2017 ne nje salle ne Elbasan deklaroi me ulerime :___ militanteve te pd se do u a qijme robt e shpise ____duke shokuar gjithe sallen bile dhe sharebajgat e haremit te Jales qe e shoqeronin. Prandaj dhe populli i Elbasanit do i tregoje vendin gruas me gojepiset te planetit , fallxhores se baba mondit duke e nxjerre nje here e mire cizmeparticken e ministrave dhe drejtoreve superhajdute nga sistemi politik.

  Përgjigju
  • robi: 22/12/2020 08:27

   le te shkoje ne Fier te kandidoje se atje ka perkrahjen e Kejdi dhemdcakalles . trularaskes se leshelise qe u be deputete me shkolle te mesme 18 vjec pa asnje ekpserience pune por vetem trajnimi ne haremin erotiko naziskin te Jales. Ne fakt ne Fier kane eksperiencen e kohes se te ndjerit Dritan prtifti qe ka deklaruar vete se ne Fier eshte bere blerje e madhe e votave nga leshelija me gjela deti, lope, zarfa dhe ketu kujton Leshelija se eshte akoma koha kur bliheshin vota me zarfa,,,

 • Kacidhe: 21/12/2020 23:11

  O bachelle pse ju dheg. Sa para u ke vjedh shqiptareve o surrat mut?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

VIDEOLAJM/ Korça zgjohet 'nën pushtetin' e mjegullës