'Na grinë mushkonjat'/ Pas denoncimit të Shqiptarja.com, dezinfektohet plazhi i Spillesë

SPILLE- Pas denoncimit të Shqiptarja.com, shqetësimi i pushuesve në plazhin e Spillesë ka gjetur zgjidhje.

Të premten e kaluar Shqiptarja.com raportoi se pushuesit po braktisnin plazhin pasi vendi ishte "pushtuar" nga mushkonjat, madje biznesët ishin të gatshëm që ta bënin në mënyrë individuale dezinfektimin, por nuk kishin dijeni për llojin e insekticidit që duhet të përdornin. Megjithatë, ky problem gjeti një zgjidhje të menjëhershme!

24 orë pas raportimit të lajmit, gazetari Aldo Kozarja bën të ditur se me urdhër nga ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, kanë zbritur në terren disa grupe të cilët kanë bërë verifikimin. Ndërkohë, mbrëmjen e djeshme, gjatë orëve të vona të natës, e gjithë zona me pisha në plazhin e Spillesë vatrat e konstatuara si të problematike janë dezinfektuar, ose siç njihet në terma konkret në raste të tilla, dezinsektim.

Plazhi i Spillesë është një nga zonat më të frekuentuara në detin Adriatik dhe këtë sezon turistik numri i pushuesve ka arritur më shumë se 200 mijë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

SPECIALE/ Shtëpia në Hormovë të Tepelenës që të kthen qindra shekuj pas

SPECIALE/ Shtëpia në Hormovë të Tepelenës që të kthen qindra shekuj pas