Pas dorëheqjes së Boris Johnson shikoni kush emërohet minister i Jashtëm i Britanisë

Pas dorëheqjes së Boris Johnson shikoni kush emërohet minister i Jashtëm i Britanisë

Ministri britanik i Shëndetësisë, Jeremy Hunt

Ministri britanik i Shëndetësisë, Jeremy Hunt u emërua sot në mbrëmje ministër i Punëve të Jashtme, emërimi vjen pas dorëheqjes së paraardhësit të tij Boris Johnson në shenjë proteste ndaj planeve të qeverisë për një marrëdhënie tregtare të ngushtë me Bashkimin Europian.

“Mbretëresha është e lumtur të miratojë emërimin e Jeremy Hunt si ministër të Punëve të Jashtme dhe të Komonuelthit”, njoftoi zyra e kryeministres Theresa May në një komunikatë.

Jeremy Hunt kishte mbështetur qëndrimin e Britanisë së Madhe në Bashkimin Europian.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan