Pas dorëheqjes së 'bordit', Kadastra e Vlorës me drejtues të komanduar (EMRI)

VLORË- Komandohet në krye të Kadastrës së Vlorës Taulant Canameti. Vendimi është marrë një ditë pas dorëhqjes së drejtuesve të këtij institucioni. Canameti do të drejtojë institucionin e Kadastrës deri në emërimin e një drejtori të ri.

Ditën e djeshme dhanë dorëheqjen drejtoresha e këtij institucioni Elona Hodaj, e cila mori detyrën më 19 shtator si dhe zv/drejtori, Krenar Xhemali. Shkak i largimit të drejtuesve të Kadastrës së Vlorës është bërë një vendim i Gjykatës së Lartë për një pronë në bregdet në Jalë.

Në 12 shkurt të 2019, Gjykata e Apelit të Vlorës ka vendosur që të vijojë regjistrimi i pronave, dhe me këtë vendim ka filluar procesi, i cili ka filluar normalisht, ku pronarët jo vetëm që kanë marrë pronën, por madje ata kanë bërë edhe shitje tek palë të treta, duke bërë që vendimi i Gjykatës së Apelit të zbatohet.

 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento

Komente

 • Labi: 09/10/2019 16:42

  Po po shiko ca thot ky e di gjith vlora ca po beeht aty

  Përgjigju
 • Vlora: 09/10/2019 15:04

  Pupu ca shteti. Kush e mendonte qe Rilindja do ta katandiste kete vend ne keto kushte. Nivel me i ulet i autoritet te shtetit qe nga vitet 90. Shtet poturesh jo estetike.

  Përgjigju
 • Pyka: 09/10/2019 13:01

  He me ju lumte per shtetin qe kemi....

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Meta uron Suedinë në Ditën Kombëtare: Vend kampion në demokraci, falë kësaj shumë shqiptarë atje kanë arritur majat