Pas dorëheqjes së 'bordit', Kadastra e Vlorës me drejtues të komanduar (EMRI)

Pas dorëheqjes së 'bordit', Kadastra e Vlorës me drejtues të komanduar (EMRI)

VLORË- Komandohet në krye të Kadastrës së Vlorës Taulant Canameti. Vendimi është marrë një ditë pas dorëhqjes së drejtuesve të këtij institucioni. Canameti do të drejtojë institucionin e Kadastrës deri në emërimin e një drejtori të ri.

Ditën e djeshme dhanë dorëheqjen drejtoresha e këtij institucioni Elona Hodaj, e cila mori detyrën më 19 shtator si dhe zv/drejtori, Krenar Xhemali. Shkak i largimit të drejtuesve të Kadastrës së Vlorës është bërë një vendim i Gjykatës së Lartë për një pronë në bregdet në Jalë.

Në 12 shkurt të 2019, Gjykata e Apelit të Vlorës ka vendosur që të vijojë regjistrimi i pronave, dhe me këtë vendim ka filluar procesi, i cili ka filluar normalisht, ku pronarët jo vetëm që kanë marrë pronën, por madje ata kanë bërë edhe shitje tek palë të treta, duke bërë që vendimi i Gjykatës së Apelit të zbatohet.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Labi: 09/10/2019 16:42

  Po po shiko ca thot ky e di gjith vlora ca po beeht aty

  Përgjigju
 • Vlora: 09/10/2019 15:04

  Pupu ca shteti. Kush e mendonte qe Rilindja do ta katandiste kete vend ne keto kushte. Nivel me i ulet i autoritet te shtetit qe nga vitet 90. Shtet poturesh jo estetike.

  Përgjigju
 • Pyka: 09/10/2019 13:01

  He me ju lumte per shtetin qe kemi....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Aksident në Vorë, makina kthehet përmbys në mes të rrugës (VIDEO)

Aksident në Vorë, makina kthehet përmbys në mes të rrugës (VIDEO)