Pas mbylljes së seancës në Gjykatën Kushtetuese, Meta paralajmëron ngritjen e një padie në Prokurori për falsifikimin e provave nga Kuvendi: Skandal shumë i rëndë

Pas mbylljes së seancës në Gjykatën Kushtetuese, Meta paralajmëron ngritjen e një padie në Prokurori për falsifikimin e provave nga Kuvendi: Skandal shumë i rëndë

1592829405_META.jpg

Presidenti Ilir Meta ka ngritur një padi për falsifikimin, sipas tij të provave nga Kuvendit, të depozituara në Gjykatën Kushtetuese pa asnjë lloj kërkese.

‘Sapo falënderova Bledin dhe Katrin, për përfaqësimin me dinjitet dhe profesionalizëm të Institucionit të Presidentit të Republikës. I kërkova të përgatisin menjëherë padinë për falsifikimin e provave nga Kuvendi, të depozituar në Gjykatën Kushtetuese pa asnjë lloj kërkese. Ky skandal shumë i rëndë, duhet të marrë menjëherë përgjigje ligjore! Takohemi shumë shpejt në një komunikim me mediat!’- shkruan Meta.


Lajmi kryesor:

Vendimi brenda 30 ditëve, mbyllet seanca në Kushtetuese për shkarkimin e Metës! Kuvendi: Jo më President si ky! Presidenca: Shpallni nul procedurat


M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të zbuluar politikanët bashkëpunëtorë të ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq

Ish bashkëshorti nxjerr videot kur Britney Spears i bërtet dy djemve: Nuk mund të rri duarkryq