Pas ndarjes nga jeta të Paulin Prekës, reagon edhe Presidenti Ilir Meta: Një boshllëk të madh dhe të pazëvendësueshëm në artin shqiptar

Pas lajmit të hidhur mbi vdekjen e mjeshtrit të humorit Paulin Preka, Meta ka shprehur ngushëllimet e tij

" Ndarja nga jeta e Mjeshtrit të Madh, Paulin Preka lë pas një boshllëk të madh dhe të pazëvendësueshëm në artin shqiptar.

Shkodra humbi një personalitet, që simbolizonte humorin e saj brilant dhe shpotitës, ndërsa teatri dhe kinematografia një aktor me dimensione të mëdha, që me karakteret dhe rolet e dashura që luajti, i dha rreze gëzimi një populli të izoluar në errësirë për dekada.

I skalitur në memorien e publikut shqiptar, kujtimi i tij do të mbetet i paharruar dhe gjithmonë i respektuar!

Ngushëllime familjes dhe komunitetit të artistëve!

Të prehet në paqen e merituar!" shprehet Meta.


Lajmi kryesor:

Shuhet në moshën 86-vjeçare Mjeshtri i Madh i humorit shkodran, Paulin Preka! Meta dhe Basha shprehin ngushëllimet


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A janë braktisur nga shteti efektivët e policisë në luftën ndaj krimit?×

Lajmi i fundit

John

Vjosa, menaxhimi ndërkufitar i ujërave, OKB: Shqipëria dhe Greqia të shohin mundësinë e bashkëpunimit