Pas nxënësve reagojnë edhe pedagogët, shkojnë te ministria e Arsimit për mbylljen e shkollave turke: S’jemi përfaqësues të institucionit jemi të fëmijëve tanë

 

Pas nxënsëve edhe pedagogët kanë shkuar të ballafaqohen në ministrinë e Arsimit për mbylljen e shkollave turke.

‘Ne ju lutemi si prindër, s’jemi përfaqësues të institucionit jemi përfaqësues të fëmijëve tanë’- thanë ata.  


Lajmi kryesor:

Mbyllja e kolegjit turk ‘Mehmet Akif’, Ministria e Arsimit: Nuk plotësonte kriteret ligjore! Nxënësit protestojnë para shkollës: Duam drejtësi


G.MO/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A ju duket e drejtë kërkesa e pedagogëve për rritjen e pagës?×

Lajmi i fundit

Pas Metës, Berisha marrëveshje me Mediun, Dulen, Dukën dhe Shehin: Do dalim në zgjedhjet e 2023 me një kandidat të përbashkët

Pas Metës, Berisha marrëveshje me Mediun, Dulen, Dukën dhe Shehin: Do dalim në zgjedhjet e 2023 me një kandidat të përbashkët