Pas 'Taivan', mbyllet biznesi që frekuentohej nga "VIP-at" te Laguna Blu në Qerret

Aksionit kundër informalitetit, nuk i ka shpëtuar as "Laguna Blu" një nga fshatrat turistik në Qerret, i frekuentuar nga "VIP-at".

Një nga bizneset që operon në këtë fshat është kapur me shkelje, pasi nuk lëshonte kupon tatimor për klientët e tij. Për këtë arsye ky biznes, i cili u shërbente "VIP-" si nga bota e politikës, ashtu sikurse edhe nga bota e showbizit është ndëshkuar me mbyllje të aktivitetit për 30 ditë.

Ndërkohë, po ditën e djeshme, një nga subjektet që importonte birrë është gjobitur në shifrën e 70 mln lekëve si dhe bllokuan 500 mijë litra birrë, pasi pronari nuk kishte paguar akcizën e detyrueshme për këtë produkt para se të hidhet në treg. Shiriti i është vënë edhe kompleksi "Taivan" , disa ditë më parë, për mos lëshim të kuponit tatimor.

Ministrja Denaj paralajmëroi subjektet se ky aksion do të vijojë rregullisht edhe në muajt në vijim me qëllim që t'i jepet fund informalitetit.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Ariu: 05/08/2019 16:41

  Mos!!!! Na e lat lulshalngjitmin pa kafe mjesi.

  Përgjigju
 • ViP: 05/08/2019 15:23

  Po ska me vipa aty, kane kohe qe kane ikur

  Përgjigju
 • Vlonjati djali lushnjarit: 05/08/2019 14:58

  Vipat e leshit, pabuksa të viteve 90

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

I dhuroi veshkën nënës së ish-të dashurës, ajo e ‘lë’ dhe martohet me dikë tjetër! Historia e mësuesit nga Meksika bëhet virale në rrejt