Pas tre ditëve nga tërmeti Basha del në terren, viziton banesat e qytetarëve në Durrës

Pas tre ditëve nga tërmeti Basha del në terren, viziton banesat e qytetarëve në Durrës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, pas tre ditëve që nga tërmeti i fortë që tronditi Shqipërinë, ka dalë në terren dhe ka vizituar një familje në Durrës banesa e të cilëve kishte pësuar dëme.

Fatkeqësitë natyrore bëjnë bashkë njerëzit në ditë të vështira. Por e kundërta ndodh në Shqipëri, ku politika ndahet dhe mban qëndrime të ndryshme. Në këtë situatë të vështirë ende nuk ka një mesazh sensibilizues nga opozita shqiptare, ku asnjë ish-deputet nuk ka vizituar qoftë dhe një çadër apo shtëpi të prekur nga lëkundjet.

 'Akullin' e ka thyer kreu i PD, Lulzim Basha vetëm pas tre ditësh i cili u takua edhe me disa banorë që patën dëme nga tërmeti. Deri më sot opozita u mjaftua me një mesazh të Bashës në rrjetet sociale.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Durrcaku: 23/09/2019 21:41

    Sa te vije ne pushtet dota rregulloje shtepin ketij qytetari! U hap edhe nje faqe e re per termetin,per ti genjyer e mashtruar popullin ky vrases dhe hajdut

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur

Tornado godet SHBA, shkatërrohet çatia e teatrit, një i vdekur e dhjetëra të plagosur