POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Pas Tropojës dhe Shkodrës, demokratët në Lezhë ultimatum: Hiqni KZAZ-në deri në 16:00

1560852392_1558468241franfrrokaj.jpg
E ndërsa në bashkinë Tropojë KZAZ-ja u sulmua nga punonjësit e bashkisë që drejtohet nga PD-ja dhe militantët dhe në Shkodër vijojnë tensionet, duket se e njëjta gjë do të ndodhë pasdite në Lezhë, që mund të vijojë më pas në të gjitha bashkitë e drejtuara nga opozita.

Bashkia Lezhë përmes një letre drejtuar KZAZ-ve 12 dhe 13 në këtë bashki i vendos ultimatum duke i kërkuar lirimin vullnetarisht të ambienteve të shkollës 'Besëlidhja'.

Lexo edhe:

Nëse nuk do largohen deri në orën 16:00 të ditës së sotme, kryetari i bashkisë Lezhë Fran Frrokaj kërcënon se do të ndërhyhet. Ai bën thirrje edhe për heqjen e afishimit të listave të zgjedhësve. Gjithashtu Frrokaj i ka dërguar një shkresë policisë së shtetit ku i kërkon ndihmë për lirimin e ambienteve.


Lajmi kryesor:

Sulmohen KZAZ-të/ Militantët e PD i vënë flakën klasës në Shkodër! Në Tropojë thyhen xhamat e Muzeut (VIDEO)


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • llumi i shqipetareve: 18/06/2019 12:20

    llumi i shoqerise .PD LSI .500 vet duan te ndalojne nje popull te tere per te votuar!!filloni arrestimet e cubave se na shkaterroi malokeria fshataresia dhe analfabetizmi.dhuna nuk tolerohet.duan dhe BE keta rrjepacake BURG PER KOKAT E TYRE

    Përgjigju