Pasi arriti marrëveshjen me aleatët, Basha firmos nesër me Monika Kryemadhin për koalicion paszgjedhor

Lulzim Basha dhe Monika Kryemadhi

Pasi arriti marrëveshjen me aleatët për të shkuar në zgjedhje bashkë, kryedemokrati Lulzim Basha do të firmosë nesër në orën 10:00 marrëveshjen me Monika Kryemadhin ku përcaktohen piketat mbi të cilat do vijojë koalicioni pas zgjedhjeve të 25 prillit.

Nuk dihet nëse në marrëveshje janë të përcaktuara, ndarja e posteve.

Kujtojmë se disa ditë më parë, Basha ka arritur marrëveshjen me 12 partitë aleate për t'u futur së bashku në zgjedhjet e 25 prillit.

Negociatat kanë qenë të vështira dhe intensive gjatë datës 24 shkurt ndërsa marrëveshja është dorëzuar në KQZ në orën 11:40 të mbrëmjes

Partitë e koalicionit

 1. PD – Lulzim Basha
 2. PR - Fatmir Mediut
 3. PDIU - Shpëtim Idrizi
 4. LZHK - Dashamir Shehi
 5. PBDNJ - Vangjel Dule
 6.  PAA - Agron Duka
 7. PDK - Nard Ndoka
 8. FRD - Sali Shehu
 9. Bashkimi Liberal Demokrat - Arjan Starova
 10. Partia Balli Kombëtar Demokrat - Artur Roshi
 11. Partia Bashkimi Demokrat - Ylber Valteri
 12. Partia Lëvizja e Legalitetit - Shpëtim Axhami
 13. Partia Kristjan Semokrate - Dhimitër Myslia

E.M./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  7 dite para zgjedhjeve, a ju janë ofruar para ose favore në këmbim të votës?

Komento

Komente

 • Haha: 28/02/2021 15:40

  Koalicioni qelbesirave

  Përgjigju
 • tosi: 28/02/2021 15:29

  O Basha po me Fallxhoren suden e perralles me 5 pika do te besh koalicion. Turp kombetar , turp i madh , ke harruar se ti para 4 vjetesh ulerije qe ta dergonim per skrap lesheline. Ne do ta mbajme fjalen me 25 prill duke e nxjerre jashte sistemit doktoreshen me diplome falco, fallxhoren horoskopike leshelike

  Përgjigju
  • Qejfliu: 28/02/2021 15:41

   Nos ma ahaj Monen te ben derman kur i ben ate pune×

Lajmi i fundit

John

'Mos më detyro të marr doktorin dhe të bëhem pjesë e fushatës' Rama i përgjigjet Metës: Ti me 25 prill del i rruar dhe i qethur