Shpalli Rusinë shtet sponsor të terrorizmit, Parlamenti i BE-së viktimë e sulmeve kibernetike

Shpalli Rusinë shtet sponsor të terrorizmit, Parlamenti i BE-së viktimë e sulmeve kibernetike

1668617268_BASHKIMIEUROPIAN.JPG

Parlamenti Evropian u godit nga një sulm kibernetik pasi e caktoi Rusinë një shtet sponsor të terrorizmit, tha një zëdhënës, raportojnë mediat e huaja

"Disponueshmëria e faqes së internetit @Europarl_EN ndikohet aktualisht nga jashtë për shkak të niveleve të larta të trafikut të rrjetit të jashtëm. Ky trafik lidhet me një ngjarje të sulmit DDOS (Distributed Denial of Service)", ka shkruar zëdhënësi i parlamentit, Jaime Duch në një postim në Twitter.

Politikanët e BE-së kishin votuar më herët për ta shpallur Rusinë një sponsor shtetëror të terrorizmit pasi argumentuan se sulmet ushtarake të Moskës ndaj objektivave civile si infrastruktura energjetike, spitalet, shkollat ​​dhe strehimoret shkelnin ligjin ndërkombëtar.


Lajmi kryesor:

Sulmet ruse lënë Kievin në errësirë! Ikin dritat dhe në Moldavi! E shpalli Rusinë ‘shtet terrorist’, Parlamenti i BE-së, 'pre' e sulmeve kibernetike nga Moska


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Beteja në PD për anëtarët e KZAZ, cilën listë duhet të regjistrojë KQZ?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Pesë policë rrahën për vdekje 25-vjeçarin afrikano-amerikan, publikohet VIDEO

SHBA/ Pesë policë rrahën për vdekje 25-vjeçarin afrikano-amerikan, publikohet VIDEO