Pastiçe me beshamel, djathë dhe brokoli nga zonja Albana

Pastiçe me beshamel, djathë dhe brokoli

Përbërësit:

 • 1 pako makarona
 • 400 ml beshamel
 • 3 vezë
 • 1 brokoli
 • Vaj ulliri
 • Djathë asiago
 • Kripë
 • Arrë moskat

Përgatitja:

Ziejmë makaronat dhe brokolin në ujë të bollshëm me kripë dhe vaj për 5 minuta.

Rrahim vezët, shtojmë ujë nga zierja e makaronave dhe djathin e prerë në kubikë. E përziejmë këtë masë me makaronat dhe brokolin. E spërkasim me pak gjalpë dhe e vendosim pastiçen të piqet në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 45 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Me tre tufa me euro në çantë tentojnë të largohen nga Kapshtica, sekuestrohen 29 mijë euro

Me tre tufa me euro në çantë tentojnë të largohen nga Kapshtica, sekuestrohen 29 mijë euro