Patëllxhanë të mbushur / Imam Bajalldi nga zonja Albana

Patëllxhanë të mbushur

Përbërësit:

 • 4 patëllxhanë
 • 500 gr mish i grirë
 • 2 qepë
 • 1 karrotë
 • 1 spec i kuq
 • 1 spec jeshil
 • 3 domate
 • 2 lgj salcë domate
 • Vaj ulliri
 • Kripë, piper i zi
 • Piper i kuq
 • Bimë aromatike

Përgatitja:

Pastrojmë patëllxhanët dhe i vendosim në ujë me kripë. Ndërkohë kaurdisim mishin e grirë derisa të kokrrizohet, shtojmë qepët, karrotat në kubikë, pjesët e brendshme të patëllxhanëve dhe gradualisht domatet dhe specat. Më pas shtojmë bimët aromatike, erëzat dhe salcën e domates. Me këtë masë bëjmë mbushjen e patëllxhanëve dhe i vendosim në furrë në temperaturën 200 gradë Celsius për 50 minuta.

MC/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Gjykata e Apelit konfirmon anulimin e hidrocentralit të Poçemit në Vjosë

Gjykata e Apelit konfirmon anulimin e hidrocentralit të Poçemit në Vjosë