Pati kontakt me Macronin, vetëizolohet kryeministri francez Jean Castex

Jean Castex

Kryeministri i Francës Jean Castex, do të vetëizolohet pasi ka pasur kontakte me presidentin Emmanuel Macron, i cili ka dalë pozitiv në testin për koronavirusit.

Sipas planifikimeve, kryeministri duhet të prezantonte politikën e vaksinimit anti-COVID ditën e enjte por si rezultat i izolimit, çdo detyrim dhe takim i tij do të anulohet përkohësisht.

Ai ditën e sotme duhet të prezantonte politikën e vaksinimit COVID të qeverisë në Senat por për shkak të izolimit këtë detyrë do ta marri përsipër ministri i shëndetësisë Olivier Véran.


Lajmi kryesor:

Presidenti francez Emmanuel Macron pozitiv me COVID-19


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?×

Lajmi i fundit

John

Kosova e nis me këmbë të mbarë në Tokio, xhudistja Distria Kransiqi kalon në gjysëm finale