Pavarësisht pandemisë, shqiptarët zgjedhin t'i kalojnë festat në Shqipëri! Fluks në portin e Durrësit

Pavarësisht pandemisë, shqiptarët zgjedhin t'i kalojnë festat në Shqipëri! Fluks në portin e Durrësit

Porti i Durrësit

1608465456_portiidurresit.jpg

Në prag të festave të fundvitit shtohet dhe numri i personave që futen në Shqipëri për të kaluar këtë periudhë me familjarët e tyre.

Edhe në portin e Durrësit, këtë të dielë është vënë re një rritje e fluksit të udhëtarëve që hyjnë në vendin tonë.

Autoriteti Portual i Durrësit njofton se ditën e sotme priten që të hyjnë në Shqipëri, 3800 udhëtarë, me 3 tragete, 2 nga Bari dhe 1 nga Ankona.

Aktualisht porti po punon me kapacitet të plotë duke vendosur në funksion 20 sportele.

Ndërkohë janë shtuar dhe masat anti-COVID ku monitorohet gjendja shëndetësore e udhëtarëve në momentin e mbërritjes në port.


Lajmi kryesor:

S'i ndal as COVID për festat e fundvitit, fluks shqiptarësh në Kapshticë dhe portin e Durrësit!


E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve