PD e akuzon, Pjetri publikon certifikatat e pastërtisë së figurës në Itali

Kreu i ri i bashkisë së Shkodrës, Valdrin Pjetri u është përgjigjur edhe një herë akuzave të Partisë Demokratike për sa i përket pastërtisë së tij me drejtësinë.

PD ka ngritur pretendime ndaj Pjetrit se ai ka probleme me shtetin italian madje ka bërë edhe një kërkesë në prokurori për të verifikuar nëse ai ka fshehur te kaluarën në formularin e dekriminalizimit. 

Edhe pse Pjetri i ka mohuar akuzat edhe më parë duke thënë se është i hapur për çdo lloj verifikimi, PD nuk është ndalur me akuzat ndaj. I gjendur në këtë situatë Pjetri ka publikuar dy certifikata ku në to deklarohet nga organet në Itali se ai nuk ka probleme dhe se nuk është marrë kurrë si i pandehur.

PD e akuzonte Pjetrin se shteti italian e ka përzënë në vitin 2002 dhe deri në 2010 nuk ka hyrë më në shtetin fqinj, Pjetri por në dokumentet e publikuara nga kryebashkiaku i ri i Shkodrës këto akuza bien.

Pjetri i ka quajtur akuzat asgjë më shumë sesa dështime që thjeshtë kërkojnë t'i njollosin emrin.

Në dy certifikatat e publikuara nga Pjetri, Ministria e Drejtësisë në Itali e shpall 'Nul' pjesën e dënimeve për Pjetrin që do të thotë se ai nuk ka probleme me drejtësinë italiane.


Ndërsa në prokurën e Republikës, Firenze thuhet se Pjetri nuk është marrë asnjëherë si i pandehur.

Postimi i plotë: 

Nuk dua të hyj në baltën e PD-së, e cila ka javë që kërkon të njollosë figurën time.

Ja ku janë çertifikatat e pastërtisë  së figurës time në shtetin Italian.

Të tjerat i’a kam lënë atyre që duan të mbulojnë dështimet e tyre disa vjeçare duke njollosur emrin tim.

Ditë më të mira po vijnë për Shkodrën dhe banorët e saj.

Ndërsa në certifikatat e publikuara nga Pjetri thuhet:

"Deklarohet se në arkivin e vendimeve gjyqësore, nuk ka asnjë rast që të jetë proceduar qytetari shqiptar, Valdrin Pjetri.

Nuk rezulton të jetë ndaj tij asnjë procedurë ku ai të jetë marrë në cilësinë e të pandehurit.

Kjo certifikatë ka të bejë me regjistrat informatik të Prokurorisë së Republikës së Firences. Ka të bëj me kerkesën e personit të sipër përmendur i cili nuk është rezident në Itali.
" thuhet ndër të tjera në certifikatat e publikuara nga Pjetri.


/b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Kryeministri premton pagë minimale 30 mijë lekë, a është e mjaftueshme rritja prej 4 mijë lekësh?

Komento

Komente

 • Ana: 11/08/2019 10:42

  O (V(P)adrino), edhe Elvis Rroshi kështu e solli dëshminë e penalitetit dhe doli me 4-5 emra të tjerë pastaj. Pa të paragjykuar se nuk të njoh fare, por pa u bërë verifikimi me gjurmë gishtash, këto që paraqet, janë letra bakalli. Është minimumi i logjikës për kësi rastesh. Me këto që paraqet thjesht shton fajin, ndërkohë që nëse je i pastër më mirë hesht ose fto Prokurorinë të bëjë verifikimet ligjore (ku përfshihet verifikimi nëpërmjet gjurmëve të gishtave). Nëse del i pastër ke gjjthë të drejtën e zotit, ti akuzosh për shpifje këta hajdutët dhe bastardët e PD- LSI.

  Përgjigju
 • Populli: 11/08/2019 10:16

  Hani m.....t Tani ju PD it's te qelbur Plehra dhe jashteqitja e shqiptareve

  Përgjigju
 • Sadushi: 10/08/2019 23:20

  Shume per tu habitur gjithe kjo PS. ( RILINDJE) nuk ka njerez te tjere qe te Mos kene probleme me DREJTESINE dhe mbeti SHKODRA tek Valdrini I me probleme me drejtesine APO E GJITHE RILINDJA KUSH ME SHUME E KUSH ME PAK KA PROBLEME KRIMINALE

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

U thirr si dëshmitar në gjyqin ndaj Izet Haxhisë për Azem Hajdarin/ Klosi: Uroj që ta marrin me forcë Sali Berishën nëse s'pranon të shkojë