PD i rikthehet bojkotit të Kuvendit?! Balla i përgjigjet Alibeajt: Fyerje e delegimit të sovranitetit të zgjedhësve

PD i rikthehet bojkotit të Kuvendit?! Balla i përgjigjet Alibeajt: Fyerje e delegimit të sovranitetit të zgjedhësve

1654005178_page.jpg

Partia Demokratike do ta bojkotojë seancën e nesërme të votimit të Presidentit të Republikës. Pas deklaratës së Alibeajt ka reaguar edhe kryetari i grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla.

“PD i rikthehet bojkotit të Kuvendit?! “Të kërkosh suksesin nuk do të thotë të mos bësh gabime, por të mos bësh të njëjtin gabim për herë të dytë”, apo të tretë, - pat thënë George Bernard Shaw. Bojkoti nuk sjell kurrë ndonjë përfitim, ai është thjeshtë fyerje dhe shpërfillje e delegimit të sovranitetit të zgjedhësve”, ka shkruar Balla në rrjetet sociale.


Lajmi kryesor:

Socialistët zgjedhin gjeneralin Bajram Begaj si kandidat për presidentin e ri të vendit! Rama: Kryetar shteti që rrezaton mirësinë për Shqipërinë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht

Kina: Armë të pa furnizuar kurrë, SHBA-ja nuk tregon me gisht