PD publikon listën e Shkodrës, 39 kandidatë nga qarku më i rëndësishëm i Veriut

Demokratët e Qarkut të Shkdorës do të votojnë të mërkurën për kandidatët e propozuar nga anëtarësia, të cilët kanë kaluar filtrin paraprak të verifikimit nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve. Qarku i Shkodrës, me 11 mandate, ka një numër të madh kandidatësh potencialë për deputetë, 39 individualitete që synojnë të përfaqësojnë PD në zgjedhje. Më poshtë emrat sipas degëve të Qarkut Shkodër në procesin që është vlerësuar si në ndër risitë më pozitive në jetën politike të vendit.

Dega Shkodër:

1.  Arben Gjuraj

2. Artan Haxhi

3. Bardh Spahia

4. Bashkim Rroji

5. Benardeta Syku

6. Blendi Gjylbegaj

7. Emiljano Pjetri

8. Florian Bjanku

9. Greta Bardeli

1. Helga Sallaku

11. Helidon Bushati

12. Imeldi Sokoli

13. Izmira Ulqinaku

14. Ledina Mandija

15. Lorenc Luka

16. Mark Rupa

17. Ndoc Ashta

18. Nesti Kiri

19. Nevila Bushati

20. Ramiz Çobaj

21. Romeo Gurakuqi

22. Voltana Ademi

23. Xhemal Bushati

Dega Vau i Dejës:

1. Gjok Uldedaj

2. Marin Tukaj

3. Pjeter Lleshi

4. Zef Hila

Dega Malësi e Madhe:

1. Aldo Gega

2. Aurel Markaj

3. Ermira Cobaj

4. Fatbardh Zekaj

5. Ramadan Lika

Dega Pukë

1. Antoneta Zaja

2. Gezim Vata

3. Hil Kola

4. Lodovik Hasani

5. Ndoc Faslia

6. Prel Gjoni

7. Rrok Doda

Pas përfundimit të procesit të konsultimit me anëtarësinë, kandidatët e konfirmuar i nënshtrohen vlerësimit përfundimtar të Komisionit në fazën e tretë. Anëtarët e komisionit votojnë bazuar, kryesisht, në vlerësimin e performancës politike të kandidatit dhe mundësinë e maksimalizimit të votës. Pas këtij vlerësimi përfundimtar, lista me kandidatët që kalojnë fazën e tretë i dorëzohet për vendimmarje finale Kryesisë së Partisë Demokratike. Votimi i konsultimit të anëtarësisë ka përfunduar në Qarkun e Kukësit, Dibrës, Gjirokastrës dhe Beratit. Procesi po ndiqet nga afër nga Sekretari i Përgjithshëm, Gazment Bardhi, dy nënkryetarët Edi Paloka dhe Edmond Spaho, Sekretari Organizativ Sahit Dollapi dhe Sekretari i Burimeve Njerëzore, Ervin Minarolli.

D.P./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet që Kuvendi të presë opinionin e Venecias përpara se të rivotojë Kodin Zgjedhor?

Komento

Komente

 • Shkodra: 29/09/2020 15:11

  Bardh Spahija nuk asht shkodran!! Ai banon ne Tirane!! Ai eshte arrestuar nje here dhe ligji ja ndalon kandidimin!! Te tjeret jane yll, me ndonje perjashtim te vogel te ndonjerit qe vjedh drita dhe spaguan taksa!!

  Përgjigju
 • Thethjani: 29/09/2020 14:19

  Ore ju te PDse akoma me sigurimsa dote perfaqsoheni ne parlament me ket Ramiz Çobajt o te uruar turp turp.

  Përgjigju
  • SSH: 29/09/2020 15:09

   Ha ha ha!! Na sigurimsat bajme ligjin o kanabis!!

 • Frroku: 29/09/2020 12:57

  Nuk e kam te qarte sa deputet ka zona e Bushatit,(me sakte,e Zadrimes;sepse me duket shume larg,e v.dejes),por mendoj qe zadrimoret,si njerez te zgjuar,te urte,punetor e me shume vlera e cilesi;duhet te mendohen mire,te lene menjane partine e te ZGJEDHIN NJERINE. Historikisht asnje parti nuk e ka dashte Zadrimen,por aq me teper sot;NUK E DON. Pervec njerit deputet,qe eshte me origjine nga ai vend,por nuk e ka deklaruar kurre,me thoni;iu lutem,cili tjeter ka kene perfaqesues I asaj zone,me njerezit me te mire,te zgjuar e fisnik,por pa "GROPE NE GJOKS"?!!! Eshte e vetmja bashki e ndare ne menyren me te keqe,me mire me thane e coptuar,e shkyer nga trungu ateror. Le te me, kundershtojne studiuesit e vertete te gjuhes,demagrafise,etnologjise,etj;a mund te hiqet ish komuna e Gurit te Zi nga Zadrima?!!! Ajo eshte palca kurrizore e Zadrimes! Me thoni iu lutem,a mund te jetoje nje trup pa palce kurrizi?!! Po keshtu,komunat:Berdice,Dajc I bregut t'Bunes,Dajc I Leshit,Blinisht...!!!! ...................................... Zadrimore te nderuar! Iu lutem shume,leni menjane partine e partite,qe vetem ua kane nxire jeten dhe ZGJIDHNI NJERIUN me njerezi,me ndere e dinjitet,me karakter,arsim e kulture! Faleminderit!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Mbajtja e maskave me detyrim, gjobiten me 3 mijë lekë 706 qytetarë (VIDEO)