Gazmend Bardhi (PD): Qeveria i hapi rrugën me vetëdije grabitjeve me armë në Rinas

Gazmend Bardhi (PD): Qeveria i hapi rrugën me vetëdije grabitjeve me armë në Rinas

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi duke komentuar grabitjen në Rinas akuzon qeverinë se 'kur policinë e angazhon kundër qytetarëve, me vetëdije i hap rrugën grabitjeve me armë në zonën më të sigurt në vend brenda perimetrit te sigurisë në Aeroportin e Rinasit'.

"Kur Policinë e angazhon kundër qytetarëve, që mbrojnë strehën e fëmijëve të tyre apo protestojnë kundër Qeverisë, me vetëdije i hap rrugën grabitjeve me armë në zonën më të sigurt në vend (brenda perimetrit te sigurisë në Aeroportin e Rinasit) apo vrasjeve të tipit mafioz në zonat më të populluara. Është çështje prioriteti!  Edi Rama ka prioritet luftën me qytetarët dhe jo luftën me krimin. Me 13 Prill, protestojmë edhe për të kthyer Policinë e Shtetit në krye të detyrës, për t’u shërbyer qytetarëve dhe jo banditëve e grabitësve në pushtet" deklaroi ai.


Lajmi kryesor:

Grabitja në Rinas, opozita: Qeveria ua hapi vetë rrugën! Lleshaj: Lufta nuk do të ndalet


  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar  

‘Narcos-i’ i Greqisë, shkatërrohet karteli i drogës shqiptaro-grek! Autoritetet zbuluan plantacionin 40 hektarësh, 11 ton hashash të sekuestruar