PD-LSI: Raporti europian fakton lidhjet e Ramës me krimin, s'e zgjidhin listat e hapura

TIRANE-Ish deputeti i Partisë Demokratike Enkelejd Alibeaj ka akuzuar qeverinë se ka përdorur paratë e drogës për të blerë zgjedhjet, duke i risjellë në vëmendje dosjen 184 dhe 339.

Sipas tij, Raporti  i Qendrës Europiane për Monitorimin e Drogave fakton se Edi Rama jo vetëm ka ndërtuar narkoshtetin që në ditët e para të qeverisjes së tij, por e ka përdorur krimin e organizuar për t’ia kundërvënë opozitës.

Për shkëputjen e politikës nga organizatat kriminale, sipas Alibeajt, duhet të largohet Rama nga pushteti.

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama u shpreh se Shqipëria po tenton të përparojë drejt integrimit europian, por raportet e nxjerrin politikën shqiptare të lidhur ngushtë me krimin, e mbrojtësi i kësaj lidhje, sipas tij, është Parlamenti. 

Sipas tij, nuk janë listat e hapura ato që zgjidhin problemet e politikës në vend, por pushteti është i kapur nga banat dhe qeveria është në shërbim të krimit.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • sifi: 23/07/2020 21:18

  Alibeja ka te drejte qe thote per lidhjen e politikes me krimin, por kur je vellane te denuar per droge ku e gjen kurajon.Sa per dosjet 339 dhe 184 ato jo vetem qe jane krim i bere nga prokuror militant qe SPAKU duhet ti hetoj por jane dhe gjysnake se ne pjesen tjeter te pergjimeve jane militabtet e PD dhe LSI duje vjedhur vota.Keto dosje duhet te shkojne ne gjykate dhe te merret i pandehur prokurori i partise

  Përgjigju
 • Haha: 23/07/2020 16:23

  Alibejmuti miu i gjirizeve

  Përgjigju
 • robi: 23/07/2020 15:55

  Antari i bandes se vrimes celesit Enkeled Alibajga ne ethet e listave te hapura, a thua do jete dhe kryevagabondi i pd Flamur Herman Geringu i molotovit te protestes ne liste. Turpi i botes.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

22-vjeçari humbi jetën nga moti i keq, Zhupa: Ishte i pari në fushatën e PD, iku deri sa numëroi votën e fundit! Do të mbaj mend gjithmonë të qeshur