Përballja Messi - Ronaldo, tifozi paguan 2.5 milionë euro për një biletë

Përballja Messi - Ronaldo, tifozi paguan 2.5 milionë euro për një biletë

Ronaldo dhe Messi

Biznesmeni nga Arabia Saudite, Mushref Al-Ghamdi ka paguar 2.5 milionë euro për një biletë në ndeshjen mes 11 yjeve që luajnë në kampionatin e Arabisë Saudite dhe PSG-së. Dueli miqësor që luhet nesër në "MrSool Park" në Riad pritet me interes, për vetë faktin se Ronaldo debuton në kampionatin e ri, pikërisht në një përballje me Messin.

Me mbi 2 milionë kërkesa për bileta, disa prej tyre kanë dalë në ankand dhe shuma më e lartë e ofruar ishte ajo e biznesmenit Al-Ghamdi. 11 yjet miks të ekipeve Al-Hilal dhe Al Nassr do përballen me ekipin e PSG, teksa Messi dhe Ronaldo do jenë në fushë nga minuta e parë.

Dueli ka zgjuar interesin e shumë tifozëve, teksa PSG do fitojë 10 milionë euro nga kjo miqësore. Me fat edhe biznesmeni Mushref Al-Ghamdi, që përveç shikimit të ndeshjes, do ketë mundësinë të marrë pjesë në ceremoninë e fituesit dhe të hyjë në të dyja dhomat e zhveshjes, që do të thotë se mund të takojnë Ronaldon dhe Messin.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Dy mite te rreme mbi përçarjen e PD, që duhen shembur për t’i hapur rrugë reformimit

Dy mite te rreme mbi përçarjen e PD, që duhen shembur për t’i hapur rrugë reformimit