Përdhunonin prej disa javësh 15-vjeçaren në Mirditë, burg për 5 të arrestuarit

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë "arrest me burg" për 5 personat e arrestuar të akuzuar për përdhunimin e 15-vjeçares në Mirditë. Gjykata ka dhënë masën 'arrest me burg' për  Artan Kaçorrin 31 vjeç, Albert Mollën 27 vjeç, Ermal Tarazhin 30 vjeç dhe Nikë Lleshin 44 vjeç, ndërsa e njëjta masë është dhënë edhe për 17-vjeçarin me inicialet A.Xh. Të arrestuarit kanë mohuar akuzën, ndërsa vetëm 17-vjeçari ka deklaruar se ka pasur komunikim me vajzën.

Prova kryesore për organin e akuzës është telefoni i 15-vjeçares, ku janë edhe videot intime, nëpërmjet të cilave personat e arrestuar i bënin shantazh.

Ngjarja e rëndë u bë publike më 18 maj, ndërsa 15-vjeçarja kishte javë që vuante abuzimet. Përdhunuesit dhe e mitura janë nga një fshat i Mirditës dhe banesat i kanë në një distancë të afërt me njëri tjetrin, ndërsa personi i parë që ka abuzuar me të është 32-vjeçari Artan Kaçorri.

Ky i fundit kishte patur lidhje me vajzën dhe në muajin mars madje i kishte blere dhe një telefon për të komunikuar me të. 32-vjeçari i cili është i martuar kishte arritur që të mashtronte të miturën e ta merrte në makinë e më pas ka abuzuar seksualisht me të, duke i bërë dhe video e foto intime të cilat ja ka shpërndarë dhe 4 personave të tjerë mes të cilëve dhe nipit të tij, 17-vjeçarit me iniciale A.GJ.

Përmes video dhe fotove 5 personat kanë arritur ta shantazhojnë të miturën dhe ta detyrojnë që të kryej marrëdhënie seksuale me to në mënyre të përsëritur. 15-vjeçarja ndodhet në gjendje të rënduar psikologjike dhe po mbahet nën kujdesin e Shërbimit Social të Bashkisë Mirditë. 

Në foto personat e arrestuar

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Mimoza: 22/05/2021 08:36

  I mallkofte zoti i lente te zvariten zvare qorra e ulok o zot.

  Përgjigju
 • Mira: 21/05/2021 20:19

  Te varen ne litar keta ndyresira qe sa vjen dhe shtohen.dhe te rine me dite te varur qe te behen shembull per kedo qe ben keto krime makabre

  Përgjigju
 • Anonim: 20/05/2021 18:34

  I them familjareve te goces qe mos te merziten se ka kush i perdhunon tgjith kto nburg, sidomos ate 17 vjecarin se e ka bythen e njome.

  Përgjigju
 • Iliri: 20/05/2021 17:19

  Manjake te ndyre! Uroj te merrni denimin maksimal!

  Përgjigju
 • Dije: 20/05/2021 16:33

  Keta jane langaraq, dhe flliqesira qe duhen tredhur te tere. Nuk duhet te perhapet fara e dhjaksit te poshter

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi