Përdorni kripë në shampon e flokëve? Kini kujdes!

Përdorni kripë në shampon e flokëve? Kini kujdes!

Foto ilustruese

Kripa është një përbërës shumë i rëndësishëm në kuzhinën e çdo njeriu. Madje ka shumë njerëz që janë të fiksuar pas të kripurave, pavarësisht dëmeve që shkakton në organizëm teprimi i saj.

Së fundmi është përhapur shumë lajmi nëpër tutoriale të ndryshëm se përzierja e kripës në shampon e flokëve është i domosdoshëm dhe sjell mjaft dobi.

Mirëpo duhet të bëni kujdes me llojin e kripës që përdorni. Këshillohet kripa e detit, pasi mbetet më e dobishmja për flokët.

Kripa arrin të luftojë zbokthin, aq të urryer nga të gjithë, duke nxitur qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, gjithashtu stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e tyre.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

A do ndërmjetësojë Shqipëria dialogun Kosovë-Serbi? Ironizon Rama: Jo, ndonëse jam vëllai i Vuçiçit

A do ndërmjetësojë Shqipëria dialogun Kosovë-Serbi? Ironizon Rama: Jo, ndonëse jam vëllai i Vuçiçit