POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Përdorni kripë në shampon e flokëve? Kini kujdes!

Foto ilustruese

Kripa është një përbërës shumë i rëndësishëm në kuzhinën e çdo njeriu. Madje ka shumë njerëz që janë të fiksuar pas të kripurave, pavarësisht dëmeve që shkakton në organizëm teprimi i saj.

Së fundmi është përhapur shumë lajmi nëpër tutoriale të ndryshëm se përzierja e kripës në shampon e flokëve është i domosdoshëm dhe sjell mjaft dobi.

Mirëpo duhet të bëni kujdes me llojin e kripës që përdorni. Këshillohet kripa e detit, pasi mbetet më e dobishmja për flokët.

Kripa arrin të luftojë zbokthin, aq të urryer nga të gjithë, duke nxitur qarkullimin e gjakut në lëkurën e kokës, gjithashtu stimulon rritjen e flokëve dhe parandalon rënien e tyre.

 

fl.mi./Shqiptarja.com
Komento