6 zakone që mund të jenë duke i dëmtuar flokët tuaj dhe që duhet t'i shmangi menjëherë

6 zakone që mund të jenë duke i dëmtuar flokët tuaj dhe që duhet t'i shmangi menjëherë

Foto ilustruese

Të gjithë duan të kenë flokë të bukur, të fortë dhe me shkëlqim. Edhe pse mënyra kryesore për të arritur këtë qëllim është një dietë e ekuilibruar dhe kujdesi i mirë për flokët, ka disa gabime që mund të jeni duke i bërë, ndoshta dhe pa e ditur.

Ja çfarë duhet të shmangni

Të mos i presësh për një kohë të gjatë

T'i lyesh vetë

T'i lashë apo t'i stilosh të lagur

Të përdorësh krehër të pistë

T'i lashë shumë shpesh dhe me ujë të nxehtë

Të mos përdorësh zbutës, ose ta përdorësh si shampo

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Rusët shpallin gjendjen e jashtëzakonshme në Nova Kakhovka

Rusët shpallin gjendjen e jashtëzakonshme në Nova Kakhovka