Përfundon pas 3 orësh takimi mes Turqisë dhe Greqisë për bisedimet në lidhje me çështjen e detit

Përfundon pas 3 orësh takimi mes Turqisë dhe Greqisë për bisedimet në lidhje me çështjen e detit

Flamuri grek dhe ai turk

Takimi në Stamboll ditën e sotme për bisedime në lidhje me çështjen e detit mes delegacioneve greke dhe turke ka përfunduar.

Sipas mediave greke takimi ka zgjatur më shumë se tre orë por ende nuk është bërë me dije se çfarë kanë diskutuar konkretisht ata.

Diplomatët grekë do të largohen nga Stambolli në orën 15:00 (me orën greke).


Lajmi kryesor:

Përfundon pas 3 orësh takimi mes Turqisë dhe Greqisë për bisedimet në lidhje me çështjen e detit që erdhi pas ndërmjetësimit të Ramës(VIDEO)


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pse po tërhiqen kandidatët e Partisë Demokratike?×

Lajmi i fundit

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik

Samiti për demokraci, Osmani thirrje vendeve që nuk e njohin Kosovën: Njihni shtetësinë tonë! Do fitoni aleat të përkushtuar, jo vetëm një vend mik