Pas pak më shumë se 3 orësh, pushim në bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës

Pas pak më shumë se 3 orësh, pushim në bisedimet mes Rusisë dhe Ukrainës

1646057598_Screenshot1.jpg

Pas më shumë se tre orësh, përfundoi raundi i parë i bisedimeve ndërmjet delegacioneve të Moskës dhe Kievit në Bjellorusi.

Kjo u njoftua nga agjencia Interfax, duke cituar zëdhënësin e ministrisë së brendshme të Ukrainës, Anton Gerashchenko.


Lajmi kryesor:

Bisedimet Kiev-Moskë pa marrëveshje, pritet raund tjetër! Putin: Ukraina të jetë neutrale, më njihni Krimenë! Rusia kërcënon Evropën: Kush i jep armë Kievit mban përgjegjësi


/K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Vrasja e 44-vjeçarit në Pukë, shpallet në kërkim autori

Vrasja e 44-vjeçarit në Pukë, shpallet në kërkim autori