Përfundon afati 15 ditor për dy vendet vakante në SPAK, NUK kandidon asnjë prokuror

Kreu i SPAK Arben Kraja dhe kreu i KLP Gent Ibrahimi

TIRANË- Asnjë prokuror nuk ka shfaqur interes për të qenë pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. 

Afati 15 ditor për të dorëzuar kandidaturat ka përfundur dhe siç Report Tv mëson asnjë prokuror nuk ka aplikuar, duke detyruar që KLP-ja të rishpallë sërish dy vakancat.

 Aktualisht Stuktura e Posaçme Antikorrupsion ka 11 anëtarë, nga 15 që duhet të ketë, nga ky 9 prej tyre janë të emëruar e ndërsa dy janë të komanduar.

Dokumenti për shpalljen e vendeve vakante në SPAK nga KLP

B.K./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rihapet çështja Gërdeci, a mendoni se do të bëhet drejtësi për këtë tragjedi?

Komento

Komente

  • Erik: 10/02/2020 16:06

    Ca te kandidojne, a ka shqiptar qe s'ka bere marifete njehere te vetme ne jete?! Jo me keta qe u kane vajt cantat me para' çdo here qe kane pasur ne dore raste te bujshme.

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gruaja shpëton për mrekulli nga përplasja tragjike me trenin (video)