Përfundon edicioni i katërt i 'Tiranathlon' në Tiranë, njihuni me fituesit e garës ndërkombëtare

TIRANË- Përfundon edicioni i katërt i garës ndërkombëtare “Tiranathlon”, ku morën pjesë garues nga disa vende të ndryshme të botës. 

Ky event i madh sportiv, u organizua në Parkun e Liqenit të Farkës. Në këtë aktivitet u bënë bashkë tre disiplinat më të njohura dhe të praktikuara në një garë të vetme: not, çiklizëm dhe vrap.

Fituesit e garës sipas kategorive janë si më poshtë:

Sprint Race - Meshkuj
1. Boris Andreev, Bullgar
2. Nikitas Kallitsis, Greqi
3. Genc Isufi, Kosova

Sprint Race - Femra
1.Stephania Polychroniadis, Greqi
2.Mira Georgieva, Bullgari
3.Julinda Pashku, Shqiperi

Olympic Race - Meshkuj
1. Alexander Bozhilov, Bullgari
2. Panaghiotis Polyzos, Greqi
3. Albion Ymeri Kosove

Olympic Race - Femra
1. Anastasia Peycheva, Bullgari
2. Selena Vlahova, Bullgari
3. Katayun Shamlu, Azerbaijan 

Relay Sprint Race
1. Rei Hazizaj, Shqiperi
2. Olsian Veliaj, Shqiperi
3. Bledar Mesi, Shqiperi

Relay Olimpic Race
1. Elvis Xhafaj, 
2. Bartolomiej Czyz, 
3. Tzmitry Prudnikqu

Me qëllim, mbarëvajtjen dhe organizimin e aktivitetit sportiv “Tiranathlon” në Parkun Helen pranë Liqenit të Farkës, Bashkia e Tiranës, në bashkëpunim dhe me Policinë e Shtetit, kanë hartuar një plan masash për organizimin e lëvizjes së automjeteve gjatë zhvillimit të garës.

/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Britanikja “Time”: Shqipëria destinacioni më emocionues për pushime familjare

Britanikja “Time”: Shqipëria destinacioni më emocionues për pushime familjare