POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Përfundon takimi Kosovë-BE në Bruksel, anulohet konferenca për shtyp

Ramush Haradinaj, kryeministër i Kosovës dhe Federica Mogherini, Shefe e Politikës së Jashtme në BE

Ka përfunduar në Bruksel takimi mes delegacionit të Kosovës, që kryesohej nga kryeministri Ramush Haradinaj, me Shefen për Politikën e Jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini.

Mediat kosovare raportojnë se pas takimit është anuluar konferenca e cila ishte parashikuar mes Haradinajt dhe Mogherinit.

Në fokus të takimit ishte vënia e taksës 100% nga Kosova për mallrat serbe.

Në fundjavë, Mogherini i drejtoi një letër kryeministrit kosovar ku propozonte një zgjidhje për heqjen e taksë, si edhe kërkohej anulimi i taksës.

Komento