POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Perlat e jugut- Mrekullia e detit Jon në Sarandë, Ksamil, Borsh e Sy të Kaltër

Para se të prisni biletën për në Turqi, Greqi, ose Qipro, ju “këshillojmë” të ktheni edhe njëherë sytë pas në mrekullinë që dhuron Deti Jon. Perla e bregdetit të bukur të Sarandës vjen në këto sekuenca që s’duhen humbur.

Një rrugëtim nga Syri i Kaltër dhe iluzioni optik që krijon, tek pastërtia e vijës bregdetare të Ksamilit. S’kemi harruar të sjellim pak “aromë” nga Borshi, zemra e sezonit veror në Sarandë, ku mund të shihni pamjet nga lart të xhiruara me dron.

Për më shumë ndiqni pamjet.
/al.sp./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • Proka: 30/07/2018 17:10

    Shqiperia eshte diamanti i pagdhendur i Europes qe ne vehte permban perjetimet me te embla ne cdo lami,posaqerishte me racen ARIANE.

    Përgjigju