VIDEO/ Përmbysja 2-1 kundër Venezias, talenti 20-vjeçar i jep tri pikë Romës me golin e parë në Serie A

Roma feston golin e Pisillit

1727623012_asroma.JPG

Shkarkimi i De Rossit duket se ka dhënë rezultat, me Romën që përmbysi 2-1 Venezian në 'Olimpico'. Fundi i pjesës së parë ishte dramatik për Romën e Ivan Juric, që pësoi gol nga Pohjanpalo në minutën e 44. Fraksioni i dytë nisi me Romën kërkuese, që shënoi me Cristanten një gol të bukur nga jashtë zone, kjo edhe falë një devijimi.

Deçizive minuta e 83. Pas një krosimi të Paredes nga këndi, 20-vjeçari Pisilli goditi me kokë nga brenda zone duke e ndalur sferën në rrjetë. Goli i parë për djaloshin e ri në Serie A, ndërsa kjo datë do e shoqërojë gjithë jetën. Dy fitore radhazi për Romën me Juric në stol, ndërkohë që ekipi me nëntë pikë mban vendin e nëntë.

Serie A/ Lazio ul me 'këmbë në tokë' Torinon, e mposht 2-3! Roma përmbys Venezian, Napoli ka mundësi për kreun

Ervin Salianji dënohet me 1 vit burg për kallëzim të rremë, si e vlerësoni?