Përmbytjet në Shkodër/ Përplasja e Gurakuqit me Bushatin e Xhaçkën: U dukët vetëm dy ditët e fundit

Përmbytjet në Shkodër/ Përplasja e Gurakuqit me Bushatin e Xhaçkën: U dukët vetëm dy ditët e fundit

Deputeti demokrat Romeo Gurakuqi, gjatë debatit me dy ministrat Xhaçka e Bushati në Dajç të Shkodrës

Gjatë vizitës së tyre të sotme në zonat e përmbytura në Dajç të Shkodrës ministrat Olta Xhaçka dhe Ditmir Bushati janë takuar edhe me deputetin e PD-së për këtë zonë, Romeo Gurakuqi.

Gurakuqi u ka kërkuar dy ministrave prezencën e shtetit në zonat përmbytura dhe sigurimin e bazës ushqimore.

Ministrat Bushati dhe Xhaçka i kanë deklaruar atij se të gjitha strukturat e shtetit janë në gatishmëri për të përballuar situatën.

Megjithatë, ligjvënësi opozitar i ka akuzuar përfaqësuesit socilistë së kanë ardhur vetëm dy ditët e fundit në Shkodër.

Ministri Bushati ka replikuar duke theksuar se ushtria dhe policia kanë qenë që ditën e parë në gatishmëri, çka sipas tij tregon se shteti ka qenë prezent për përballimin e situatës.
 

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që ndërkombëtarët të ushtrojnë më shumë presion ndaj Serbisë?×

Lajmi i fundit

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak

Sulmi terrorist në Ankara/ Turqia hakmerret, kryen sulme ajrore ndaj kurdëve në Irak